KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9122056
*
nr 912 2056
Etsning
Staffan Kihlgren, "Explosioner över ett fält" EA, motivet: 31, 5 x 40, 5
Följerätt
Utrop:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 september 2014
kl 18:16:03
- Tema
15 sep
Grafik
På tema grafik i september har vi samlat litografier och etsningar med mera av Olle Baertling, Stig Claesson Slas, Corneille, Peter Dahl, Salvador Dalí, Yrjö Edelmann, Svenolov Ehrén, Mona Huss Walin, ...
Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik staffan kihlgren
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:28
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:33
-
6053 Etsning
Pål Svensson. Signerad, numrerad 22/40. Bladets må..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:19
-
6006 Etsning
Pelle Havne (1893-1935), Hästar. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:10
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:05
-
6572 Kopparstick
Kolorerat, ”Gross-Horn”, 1800-tal. Bildmått: 29x34..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:57
*
Etsning
Läs mer om Grafik
nr 912 2056
Etsning
Staffan Kihlgren, "Explosioner över ett fält" EA, motivet: 31, 5 x 40, 5
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 september 2014 |
- Tema
15 sep
Grafik
På tema grafik i september har vi samlat litografier och etsningar med mera av Olle Baertling, Stig Claesson Slas, Corneille, Peter Dahl, Salvador Dalí, Yrjö Edelmann, Svenolov Ehrén, Mona Huss Walin, ...
Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik staffan kihlgren
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:28 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:33 -
6053 Etsning
Pål Svensson. Signerad, numrerad 22/40. Bladets må..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:19
-
6006 Etsning
Pelle Havne (1893-1935), Hästar. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:10 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:05 -
6572 Kopparstick
Kolorerat, ”Gross-Horn”, 1800-tal. Bildmått: 29x34..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:57



